Szlakiem Twin Peaks

5 lat temu

Ośnieżone szczyty stłoczone dookoła jeziora, czyli kolejna piękna widokówka z Alaski.

1229 0

Z Palmer kierujemy się do Parku Stanowego Chugach (ok. 40 km), gdzie planujemy zrobić ośmiokilometrową trasę szlakiem Twin Peaks. Nazwa oznacza po prostu „bliźniacze szczyty”, nie ma niestety nic wspólnego z serialem :)

Droga z początku jest niespecjalnie motywująca: idzie się pod górę i głównie widać drzewa… Zawsze na wakacjach mam moment „zmęczenia materiału”, kiedy nie chce mi się już nigdzie iść, robić zdjęć i najchętniej położyłabym się w hamaku i poczytała książkę. I to jest właśnie ten moment. Do tego wkurza mnie parna pogoda i komary. Doczłapuję jednak jakoś do końca szlaku, przy którym znajduje się ławka z widokiem na jezioro Eklutna.

Alaska
Twin Peaks Trail, Alaska

Widok wynagradza trud człapania :) Widać stąd szczyty: West Twin Peak, East Twin Peak oraz Pepper Peak. Dalej znajduje się lodowiec Eklutna Glacier, źródło wody pitnej dla Anchorage.

Alaska
Eklutna Lake, Twin Peaks Trail, Alaska

Od tego miejsca można się jeszcze piąć w górę, ale droga jest dużo bardziej wymagająca, więc robimy odwrót.

Rzut oka na jezioro Eklutna:

Alaska
Eklutna Lake, Alaska

Do jednego z tych kajaków za chwilę zapakuje się ekipa młodych ludzi z plecakami, namiotami, całym biwakowym osprzętem oraz… giwerą :) To jest dopiero prawdziwe into the wild!

Wracamy do samochodu i kierujemy się na południe – do Girdwood. Trasa wiedzie z powrotem przez Anchorage i tam też robimy krótki przystanek regeneracyjny w browarze Midnight Sun.

Post jest częścią relacji Alaska 2017.

PS. Jeśli nie chcesz przegapić moich następnych wpisów, zasubskrybuj bloga, o tutaj. Każdy mój nowy artykuł trafi także do Twojej skrzynki. Nie spamuję :)