North Pole

5 lat temu

Małe miasteczko w północnej Alasce polukrowane bożonarodzeniowym klimatem.

1880 0

Około 20 km od Fairbanks znajduje się North Pole (Biegun Północny), chociaż do bieguna jest stąd jeszcze ponad 2700 km :) Motto miasteczka głosi:

Where the spirit of Christmas lives year round

North Pole, Alaska

Faktycznie, ducha Świąt widać w nazwach ulic: Santa Claus Lane, St. Nicholas Drive, Snowman Lane, a także na wszelkich słupach i latarniach, które wyglądają jak wielkie cukrowe laseczki:

Alaska
North Pole, Alaska

Na adres North Pole adresowane są listy do Mikołaja i w okresie przedświątecznym lokalny urząd pocztowy ma pełne ręce roboty.

listy do Mikołaja

Największą turystyczną atrakcją jest Dom Św. Mikołaja, którym jest wielki sklep z zabawkami i bożonarodzeniowymi artykułami.

Alaska
North Pole, Alaska
Alaska
North Pole, Alaska

Przed sklepem jest wielki pomnik czerwonego grubaska:

Alaska
North Pole, Alaska

Można też dostrzec znudzone renifery. Dopiero co się lato zaczęło, przez najbliższe pół roku pewnie nie będą miały zbyt wiele do roboty.

Alaska
North Pole, Alaska

North Pole to krótki przystanek w drodze z Fairbanks na południe stanu. Jutro wieczorem planujemy być w okolicach Lodowca Matanuska. Następnego dnia rano czeka nas kolejna wielka przygoda, pt. ice climbing :)

Post jest częścią relacji Alaska 2017.

PS. Jeśli nie chcesz przegapić moich następnych wpisów, zasubskrybuj bloga, o tutaj. Każdy mój nowy artykuł trafi także do Twojej skrzynki. Nie spamuję :)