Hatcher Pass

5 lat temu

Wyjątkowej urody trasa widokowa przy przełęczy w południowo-zachodniej części gór Talkeetna.

1688 0

Około 100 km na wschód od lodowca Matanuska znajduje się miasteczko Palmer, w którym dzisiaj nocujemy. Ale zanim zameldujemy się u naszego gospodarza, odbijamy jeszcze na północ na trasę widokową Hatcher Pass.

Przełęcz Hatcher Pass (1148 m. n.p.m) znajduje się w górach Talkeetna, pomiędzy miejscowościami Willow i Palmer. W lecie droga jest przejezdna na całej długości (wymagane wysokie zawieszenie). Teren jest popularny wśród okolicznych mieszkańców na weekendowe wypady, wędrówki po górach, a zimą oferuje doskonałe warunki dla amatorów białego szaleństwa.

Hatcher Pass
Alaska
Hatcher Pass, rzeka Little Susitna

Przy drodze znajduje się Independence Mine State Historical Park, gdzie można obejrzeć oryginalne budynki z czasów gorączki złota. My tu dzisiaj eksplorujemy teren trochę „na Japońca”, czyli cyk cyk, fotka i dalej do samochodu. Nie ma czasu na dłuższe wędrówki, ale muszę przyznać, że miejsce jest dość urokliwe.

Alaska
Hatcher Pass
Hatcher Pass
Alaska
Hatcher Pass

A przy drodze trafia się taki koleżka. Wygląda jakby czekał na stopa:

Świstak, Hatcher Pass
Alaska
Świstak, Hatcher Pass

Post jest częścią relacji Alaska 2017.

PS. Jeśli nie chcesz przegapić moich następnych wpisów, zasubskrybuj bloga, o tutaj. Każdy mój nowy artykuł trafi także do Twojej skrzynki. Nie spamuję :)