Victoria: Buchan Caves i Lakes Entrance

7 lat temu
1472 0

Z racji niefortunnej pogody nie udało nam się zdobyć najwyższego szczytu kontynentu. Zyskany w ten sposób czas postanawiamy wykorzystać na wizytę w Buchan Caves. Jaskinie do zwiedzania są dwie: Royal i Fairy Cave, wybieramy drugą ze względu na najbardziej pasującą godzinę następnego wejścia. Do środka wchodzi się z przewodnikiem, który niezwykle ciekawie rozprawia o całej historii tego miejsca. Przytacza między innymi historię córki odkrywcy jaskiń, której ceremonia ślubna odbyła się tutaj na dole, w miejscu które przypomina trochę komnatę z pałacu Królowej Śniegu. W tym momencie z wszystkich gardeł rozlega się chóralne: aaaaa. Jak słodko :)

Po zwiedzeniu jaskini ruszamy dalej. Czas na kolejny spacer po plaży. Tym razem są przynajmniej rybacy. Czy z takiej odległości, stojąc na plaży można coś złowić?

Na koniec dnia trafiamy do Lakes Entrance, popularnej turystycznej miejscowości. Jeziora poprzecinane pasmem lądu, sporo rybaków. Jemy w Macu, ale za to z wifi :)

Post jest częścią relacji z wyprawy na południową półkulę.

 

PS. Jeśli nie chcesz przegapić moich następnych wpisów, zasubskrybuj bloga, o tutaj. Każdy mój nowy artykuł trafi także do Twojej skrzynki. Nie spamuję :)