Warner Bros VIP Studio Tour

7 lat temu
2119 0

Fabryka snów. W Stanach kręci się rocznie setki filmów i tysiące odcinków seriali. Branża filmowa zogniskowana jest w okolicach Los Angeles: Hollywood, Burbank. Tutaj znajdują się studia filmowe i siedziby przedstawicieli największych medialnych koncernów.

Bardzo chciałam zobaczyć, jak to wszystko wygląda od kuchni, a ze względu na wielki sentyment do serialu Friends zdecydowaliśmy na wizytę w studiu Warner Bros. Bilety rezerwujemy wcześniej, koszt dla dwóch osób to $114. Mamy pierwsze wejście na godzinę 8:15. Z hotelu idziemy piechotą, przynajmniej odpada koszt parkingu :)

Przygoda rozpoczyna się od krótkiego pokazu filmowego na temat historii studia, potem zostajemy podzieleni na grupy i zapakowani do meleksów, które wożą nas po terenie studia. Nasz przewodnik opowiada różne ciekawostki na temat mijanych obiektów: na tej trawie kręcono scenę z Friends, a przed tą kawiarnią z Big Bang Theory.

Na poniższym zdjęciu widać bambusy, jakieś bajorko i domek w tle. To miejsce zostało podobno wykorzystane do kręcenia scen w Wietnamie i w Ostatnim Samuraju. Jeśli jest potrzeba zrobienia sceny na pełnym morzu, to też się nada: horyzont dorobi się komputerowo: ctrl+c ctrl+v ;)

DSC_6579

Co jakiś czas meleks się zatrzymuje i możemy pospacerować, np. po takiej uliczce:

DSC_6591

Warner Bros to także dwa duże tytuły: Batman oraz Harry Potter. Zwiedzamy mini wystawy poświęcone tym postaciom.

DSC_6611

DSC_6631

Jednym z ciekawszych doświadczeń była wizyta w „rekwizytowni”, gdzie przechowywane są tysiące przedmiotów i elementów scenografii. Wszystko skatalogowane i dokładnie opisane. Można rzucić okiem na fotel z Matrixa i buteleczki krwi True Blood. Fajnie też poobserwować szeregowych pracowników, np. takich stolarzy, którzy zawzięcie heblują deski, które gdzieś tam zaistnieją w obrazie filmowym.

rekwizytownia
rekwizytownia
fotel z Matrixa
fotel z Matrixa teraz
i w kadrze z filmu
i w kadrze z filmu

Przychodzi wreszcie czas na wizytę w Central Perk :)

DSC_6641

W 2014 roku minęło 10 lat od momentu zakończenia serialu Friends. Chociaż akcja rozgrywa się w Nowym Jorku, prawie wszystkie sceny powstawały w studiu filmowym Warner Bros, właśnie tutaj gdzie teraz jesteśmy. Serial jest ogromnym fenomenem, bo w dalszym ciągu przynosi ogromne zyski. Z tego względu zdecydowano się zachować oryginalną scenę kawiarni Central Perk i to też był główny powód dla którego chciałam się tutaj znaleźć :)

Dla zwiedzających dostępna jest kanapa, na której można sobie cyknąć fotkę. Do dalszej części kawiarni wstęp jest niestety niemożliwy :)

Central Perk
Central Perk
Central Perk
Central Perk
Central Perk
Central Perk
Central Perk
Central Perk

Na koniec wchodzimy jeszcze na plan Mentalisty. Tutaj jednak robienie zdjęć jest zabronione, ze względu na fakt, że serial jest w trakcie realizacji.

Wielkim rozczarowaniem był sklep z pamiątkami :P Jak na tak wielkie studio spodziewałam się wodotrysków i cuda wianków, a wybór był jednak dość skromny.

Relacja w ramach opisu podróży USA Trip 2014.

PS. Jeśli nie chcesz przegapić moich następnych wpisów, zasubskrybuj bloga, o tutaj. Każdy mój nowy artykuł trafi także do Twojej skrzynki. Nie spamuję :)